#Erasmus dla uczniów – spotkania kulturowo-językowe i integrujące grupę

Na zajęciach #Erasmus dla uczniów w dniu 21 marca skupiliśmy się na współpracy, budowaniu więzi i zaufania pomiędzy uczestnikami. Jednym z zadań było odwrócenie „tratwy ratunkowej” w taki sposób, by żadna osoba z niej nie spadła. Uczniowie wykazali się pomysłowością i sprytem. Zajęcia prowadzone przez panią Magdalenę Beczek przebiegły w przyjemnej i pełnej śmiechu atmosferze.

28 marca na zajęciach #Erasmus dla uczniów młodzież spotkała się z zaproszonym gościem. Była nim pani Amanda Gibas, prywatnie matka uczennicy SP5,  tłumaczka języka greckiego. Dzięki jej szerokiej i praktycznej wiedzy na temat Grecji i samego języka greckiego uczniowie poznali wiele ciekawostek z nimi związanych, tj.: zwyczaje, elementy życia rodzinnego, nadawanie imion dzieciom czy traktowanie zwierząt. Pani Gibas przekazała nam praktyczne porady, np. czego warto spróbować, jak się witać, targować czy wręcz czego nie wypada robić, bo zostanie to bardzo źle odebrane przez Greków. Spotkanie uatrakcyjniła praktyczna nauka popularnych słów, zwrotów, które będziemy mogli wykorzystać podczas pobytu w Pireusie czy w prywatnych podróżach wakacyjnych.

Serdecznie dziękujemy pani Amandzie za przyjęcie zaproszenia i przeprowadzenie atrakcyjnych zajęć.