Rekrutacja do klas pierwszych 2024/2025

Logowanie do systemu odbywa się przez stronę internetową:

www.jastrzebiezdroj.podstawowe.vnabor.pl

Jastrzębie- Zdrój, 12 stycznia 2024r.

Komunikat dyrektora

Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5
im. Władysława Broniewskiego w Jastrzębiu- Zdroju

w sprawie naboru uczniów do klas pierwszych w roku szkolnym 2024/2025.

W roku szkolnym 2024/2025 do klasy pierwszej przyjmowane są dzieci siedmioletnie; tj. urodzone w roku 2017. Dzieci młodsze; tj. urodzone w 2018 roku mogą zostać naszymi uczniami, jeśli wcześniej były objęte wychowaniem przedszkolnym lub posiadają opinię Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej potwierdzającą osiągnięcie gotowości szkolnej.

Wszystkie dzieci, o których mowa powyżej, przyjmowane są:

I. Jeśli:

1) zamieszkują w rejonie naszej szkoły:

ul. Gołębia,

ul. Łowicka,

ul. Mączna,

ul. Mazurska,

ul. Młyńska,

ul. Podhalańska,

ul. Warmińska,

ul. Zamłynie,

ul. ks. J. Popiełuszki,

ul. Kaszubska nr 8, 9, 10,11,12, 14,

ul. Pomorska nr 3-57,

ul. Śląska nr 33-103, nr 14 - 38;

2) zostanie złożone w godzinach od 8,00 do 15,00 w dniach od 01.02.2024 r. do 16.02.2024 r. Zgłoszenie dziecka zamieszkałego w obwodzie, które rodzic odbiera w sekretariacie szkoły lub drukuje ze strony internetowej.

II. Po przeprowadzeniu rekrutacji na wolne miejsca, gdy zamieszkują poza obwodem naszej szkoły:

1) podstawą przyjęcia jest Wniosek o przyjęcie dziecka spoza obwodu, który rodzic odbiera w sekretariacie szkoły lub drukuje ze strony internetowej,

2) wniosek zawiera kryteria naboru wraz z liczbą punktów, przyznawanych za spełnienie każdego z nich oraz dokumenty potwierdzające spełnienie (np. rodzeństwo uczęszczające do szkoły, miejsce pracy rodziców, rodzina wielodzietna, samotne wychowywanie dziecka),

3) wypełniony wniosek należy złożyć w sekretariacie szkoły w godzinach od 8:00 do 15:00 w dniach od 01 lutego 2024 r.  do 16 lutego 2024 r.

III. Po przeprowadzeniu ewentualnego postępowania uzupełniającego, którego terminarz jest zgodny z Zarządzeniem Prezydenta Miasta Jastrzębie-Zdrój Nr Or-IV.0050.26.2023 z dnia 16 stycznia 2023 r.

1. Komisja Rekrutacyjna w dniu 28 lutego 2024 r. godz. 10:00 poda do publicznej wiadomości listę zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych kandydatów,
  2. Rodzic w terminie 29 luty 2024 do 08 marca 2024 r. w godzinach od 10,00 do 15,00 składa pisemne oświadczenie potwierdzające wolę przyjęcia dziecka do szkoły,
  3. Komisja Rekrutacyjna w dniu 11 marca 2024 r. o godzinie 10:00 poda do publicznej wiadomości listę kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych do szkoły.

Beata Siwiec

Podstawa prawna:

1. Ustawa z 14 grudnia 2016 r.– Prawo oświatowe (Dz. U. z 2021 r. poz. 1082 z pożn. zm);

2. Uchwała nr XV.192.2022 r.. Rady Miasta Jastrzębie- Zdrój z dnia 24.11.2022 r. w sprawie ustalenia kryteriów naboru do klas pierwszych szkół podstawowych dla których organem prowadzącym jest miasto Jastrzębie- Zdrój na prawach powiatu, mających zastosowanie do kandydatów zamieszkałych poza obwodami tych szkół oraz wskazania dokumentów niezbędnych do potwierdzenia spełniania tych kryteriów.

3. Zarządzenie Nr Or-IV.0050.851.2023 Prezydenta Miasta Jastrzębie- Zdrój z dnia 08.12.2023 r. w sprawie ustalenia harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postepowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2024/2025 do publicznych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest miasto Jastrzębie- Zdrój.

4. Statut Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi  nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Jastrzębiu – Zdroju.

Zasady rekrutacji uczniów do oddziałów integracyjnych w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5  w Jastrzębiu-Zdroju

1. Rekrutacja do oddziałów integracyjnych odbywa się w terminach ustalonych zarządzeniami Prezydenta Miasta Jastrzębie-Zdrój  - organu prowadzącego.
  2.  Te same terminy i zasady rekrutacji obowiązują dzieci pełnosprawne i dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.
  3.  Dodatkowo rodzice (opiekunowie prawni) dzieci z niepełnosprawnością załączają do wniosku/zgłoszenia podpisanego przez oboje rodziców (opiekunów prawnych) - orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną (oryginał).
  4.  Kwalifikacji kandydatów niepełnosprawnych do oddziałów integracyjnych dokonuje Zespół do Spraw Integracji, w składzie:
  • pedagog,
  • psycholog,
  • nauczyciel prowadzący klasę integracyjną,
  • inny specjalista.

5. Do oddziału integracyjnego przyjmowane są dzieci posiadające orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego w klasie integracyjnej z następującymi niepełnosprawnościami:

•  niepełnosprawność intelektualna w stopniu lekkim,
  • słabowidzenie,
  • słabosłyszenie,
  • niepełnosprawność ruchowa, w tym afazja,
  • autyzm, w tym Zespół Aspergera,
  • niepełnosprawności sprzężone.

6. Decyzja o przyjęciu do oddziału integracyjnego następuje po:

•  przeprowadzeniu rozmów z rodzicami dziecka niepełnosprawnego,
  • zapoznaniu się z pełną dokumentacją specjalistyczną dziecka,
  • spotkaniu z dzieckiem.

7. Decyzję o przyjęciu kandydata niepełnosprawnego podejmuje dyrektor szkoły po zasięgnięciu opinii Zespołu do Spraw Integracji.

8. Dyrektor szkoły może odmówić przyjęcia dziecka w przypadku braku miejsca oraz/lub braku możliwości do realizacji celów nauczania i wychowania.

9. Rodzice dzieci pełnosprawnych zostają poinformowani, że ich dziecko będzie uczęszczało do oddziału integracyjnego.

10. Listy kandydatów przyjętych do oddziałów integracyjnych zostaną podane do publicznej wiadomości na stronie internetowej szkoły w terminie ustalonym zarządzeniem Prezydenta Miasta Jastrzębie-Zdrój  - organu prowadzącego.