#erasmus#jobshadowing#współpracaszkół

W ramach Tygodnia Erasmusa odbyły się trzy spotkania międzynarodowe na platformie Zoom. Uczniowie klasy 2a i 5a poznali kolegów ze szkoły włoskiej, klasa 5b ze szkoły greckiej.

Po zakończonym spotkaniu z kolegami z Włoch, uczniowie klasy 5 a z uwagą słuchali relacji Pani Magdaleny Dudek, która skorzystała z oferty Erasmusa jako studentka i przez jeden semestr uczyła się na włoskiej uczelni.

Wspólna realizacja projektów (np. projekt Europa i ja), spotkania online na platformie Zoom, wymiana korespondencji, życzeń świątecznych itp. będą okazją do doskonalenia umiejętności komunikacyjnych w języku angielskim.

Współpraca szkół została zainicjowana w czasie pobytu dwóch grup nauczycieli we włoskiej i greckiej szkole -osiągnęliśmy zamierzony cel mobilności w programie Erasmus+- obserwacja pracy ( job shadowing ).