14.10 – lekcje o mieście w Lesie Kyndra

W godzinach porannych uczniowie klas 6a, 6b i 7a udali się wraz z opiekunami do Lasu Kyndra. Młodzież przechodząc dawnymi groblami, mostkami, zarośniętymi i głównymi ścieżkami leśnymi poznała przyrodę i historię miasta. Nowe wiadomości o dawnych stawach hodowlanych, rodzajach lasów (ols, grąd, buczyna), czy szlakach turystycznych zaskoczyły niektórych uczniów.

Przejście fragmentem niebieskiego szlaku turystycznego utworzonego ku pamięci Marszu Śmieci, było okazją do przybliżenia uczniom odległej historii Jastrzębia.

Celem wycieczki było dotarcie do najstarszego drzewa w lesie (dębu szypułkowego), będącego pomnikiem przyrody i to udało się wszystkim uczestnikom wyjścia.

Podczas spaceru był oczywiście czas na wspólne rozmowy, śmiech, „chybcikiem” zbieranie grzybów, obserwowanie jesiennych barw lasu, a nawet wspinanie się na drzewa dzięki czemu wycieczk a została zaliczona przez uczniów do tych z kategorii udanych J.