Wizyta klasy 2b, 7a i 8a w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Jastrzębiu-Zdroju

26 września uczniowie z klasy 2b, 7a i 8a w ramach projektu „ Jastrzębie-Zdrój- tu bije moje serce” wybrali się na mini koncert do Szkoły Muzycznej.

Nowa sala koncertowa bardzo nas zachwyciła- jest ogromna, piękna i charakteryzuje się świetną akustyką.  W trakcie koncertu mogliśmy posłuchać brzmienia takich instrumentów jak: waltornia, trąbka, saksofon, puzon, wiolonczela przy akompaniamencie fortepianu.  Na scenie zaprezentowali się nowi uczniowie tutejszej szkoły. Byliśmy pod wielkim wrażeniem utworów muzycznych w ich wykonaniu. Zaskoczeniem dla nas był fakt, że uczniowie Ci swoją przygodę z  graniem rozpoczęli trzy tygodnie temu.  Po koncercie mogliśmy zajrzeć w inne zakamarki tego pięknego budynku, a także odwiedzić „stary” budynek szkoły. Mieliśmy wiele pytań, na które Pani menager udzieliła nam wyczerpujących odpowiedzi. Mimo zmęczenia jakie nam towarzyszyło po powrocie, byliśmy bardzo zadowoleni, a niektórzy uczniowie już zadeklarowali, że chcieliby spróbować swoich sił w naszej Państwowej Szkole Muzycznej.

Agnieszka Musioł-Ferszt

Barbara Rostalska