Klasa 2a odwiedza Urząd Miasta w Jastrzębiu-Zdroju

W poniedziałek 16 maja uczniowie klasy 2a uczestniczyli w kolejnej Lekcji o mieście. Tym razem odwiedziliśmy Urząd Miasta w Jastrzębiu-Zdroju.

Podczas zajęć dowiedzieliśmy się m.in. kto pracuje w urzędzie miasta oraz jakie sprawy należy załatwić w urzędzie. Spacerując ulicami miasta poznaliśmy wiele ciekawych informacji i przydatnych umiejętności m.in. uczyliśmy się korzystać z rozkładu jazdy autobusów miejskich. Na koniec naszej wycieczki wybraliśmy się na pyszne lody! :)
Po powrocie do szkoły wykonaliśmy plakaty, ilustrując odpowiedzi na powyższe pytania. Ponadto, dzisiejsze zajęcia poświęcone zostały na pogłębienie naszej wiedzy nt. samorządu. Podczas klasowej zabawy uczestniczyliśmy w głosowaniu w wyborach samorządowych oraz uzyskaliśmy odznakę przyszłego wyborcy.
Już niebawem czekają nas kolejne lekcje o Jastrzębiu-Zdroju Uśmiech

Elżbieta Schinohl, Barbara Niedziela