Wycieczka klas 7a i 7b

W środę 27.04.2022r. dwie klasy siódme udały się na wycieczkę do Paczkowa i Prudnika. Kierunek może nie oczywisty, ale znajdujące się tam atrakcje okazały się strzałem w dziesiątkę dla młodzieży.

Pierwszym przystankiem było Metamuzeum Motoryzacji w Paczkowie. Metamuzeum Motoryzacji, założone zostało przez Fundację Rodziny Biernackich „Pojęcie o wyobrażeniu”, której misją jest krzewienie kultury technicznej i propagowanie wiedzy użytecznej. Metamuzeum mieści się w odrestaurowanej, zabytkowej stodole, gdzie w dwóch salach umieszczono ponad 30 stanowisk z interaktywnymi doświadczeniami. Bawiąc się doświadczeniami nasi uczniowie  „dotknęli” fizyki i techniki. Otoczeniem dla doświadczeń jest kolekcja zabytkowych aut i motocykli, która zrobiła na uczniach chyba największe wrażenie.

Dalej udaliśmy się paręnaście kilometrów dalej do Muzeum Ziemi Prudnickiej, gdzie uczniowie mieli możliwość na własnej skórze poznania trudów wykonywanej pracy przez tkaczy. Każdy z uczniów na przygotowanych krosnach wykonał dla siebie bransoletkę, naszyjnik czy breloczek.

Wycieczka bardzo przypadła uczniom do gustu i wrócili z niej bogatsi o nowe umiejętności.

Beata Dobrowolska, Dominika Krym

Izabela Skirtun, Magdalena Schmidt