Wielki sukces uczniów naszej szkoły w Konkursie „Wielka Liga Czytelników”

Wojewódzki Konkurs „Wielka Liga Czytelników” to projekt czytelniczy skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów klas 1–8 szkół podstawowych. Jego głównym celem jest rozwijanie kompetencji czytelniczych. Czytanie to jedna z najważniejszych umiejętności, która pozwala na wprowadzanie ucznia do świata wartości, budowanie relacji społecznych, wzmacnianie poczucia tożsamości, formowanie poczucia godności, rozwijanie umiejętności krytycznego i logicznego myślenia, rozbudzanie ciekawości poznawczej, kształtowanie postawy otwartej wobec świata, zachęcanie do samokształcenia.

Do konkursu zgłosiło się 22 uczniów klas 1-8.

Konkurs przebiegał w czterech etapach:

Etap pierwszy (szkolno-biblioteczny) – uczniowie w domu czytali 5 wybranych książek, wypełniali testy i zdobywali sprawności czytelnicze.

Etap drugi (test kwalifikacyjny) – uczniowie pisali indywidualny test do wybranych książek : kl. 1-3 "Asiunia"- J. Papuzińska; kl. 4-6 "Spotkanie nad morzem"- J.Korczakowska; kl. 7-8 "Tomek w Gran Chaco" - A. Szklarski. Do kolejnego etapu (powiatowego) przeszli:

kl. 1-3

Bieniek Laura kl.1a

Dudzik Antonina kl. 2a

Pisula Aleksander kl. 1B

kl. 7-8

Dziemianowska Izabela kl. 8c

Migdalska Kinga kl.8e

Świstowski Olivier kl.8c

Etap trzeci (powiatowy) – 7 kwietnia dwie drużyny zwycięzców etapu szkolnego pisali test drużynowy do wskazanych książek: kl. 1-3"Ambaras"- T.Somojlik, kl. 7-8 "Szmaragdowa ważka" – A. Piepiórka.

Z wielką radością informujemy, że obie drużyny zdobyły tytuły Mistrzów Powiatu i tym samym zakwalifikowały się do etapu czwartego – wojewódzkiego, który odbędzie się 11 maja 2022r.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy, a za naszych Mistrzów trzymamy kciuki!

Alicja Gutowska

Elżbieta Henicz