Od wiatraka do elektrowni wiatrowej konkurs dla klas 4-8

Zapraszamy uczniów klas 4-8 do udziału w konkursie:
Od wiatraka do elektrowni wiatrowej

Opis - stwórz pracę dotyczącą wykorzystywania energii wiatru przez człowieka na przestrzeni wieków. Odnieś się do pierwszych wiatraków, młynów aż do nowoczesnych elektrowni wiatrowych.
Przedstaw zdobytą przez siebie wiedzę w postaci plakatu lub lapbooka. Na odwrocie pracy zamieść imię, nazwisko, klasę oraz zamieść informacje o źródłach, z których korzystałeś.

Cele - kształtowanie wiedzy z zakresu ekologii, historii, rozwijanie zainteresowań uczniów, pielęgnowanie postawy proekologicznej, doskonalenie umiejętności pozyskiwania wiedzy z różnych źródeł, kształtowanie i doskonalenie kompetencji kluczowych rozumienia i tworzenia informacji na zasadzie korelacji międzyprzedmiotowej nauk humanistycznych i nauk przyrodniczych

Sposób wykonania - plakat lub lapbook
Format: lapbook - teczka A4,
plakat - arkusz A3

Technika - dowolna
Praca indywidualna lub zespół dwuosobowy
Przedział wiekowy: klasy 4-8

Ocenie podlegać będą: samodzielność, zgodność z tematem, poprawność merytoryczna, pomysłowość, terminowość.

Data oddania pracy: do 13.04

Prace można oddawać do Pani Agnieszki Przybyłowskiej oraz Pani Magdaleny Schmidt

Powodzenia! :)