Klasa 1 A - "Jak obchodzimy w Bullerbyn Gwiazdkę?" Projekt eTwinning "Bullerbyn Schoolnet"

Poznaliśmy kolejny rozdział z książki „Dzieci z Bullerbyn” Astrid Lindgren, z którego dowiedzieliśmy się jak w Szwecji obchodzi się Święta Bożego Narodzenia.

Choinkę zdobi się ręcznie wykonanymi aniołkami, koszyczkami z papieru i słomy oraz świeczkami. Zamiast śpiewania kolęd, dzieci tańczą wokół choinki. Wspólną dla Polski i Szwecji tradycją, obok strojenia choinki, jest obdarowywanie bliskich prezentami.

Zgodnie z planem naszego projektu własnoręcznie wykonaliśmy kartki świąteczne oraz ozdoby (aniołki) na choinkę, które następnie wysłaliśmy do naszych projektowych przyjaciół. Przed Świętami dotarły do nas listy z dziesięciu szkół z różnych stron Polski oraz jeden list z Holandii. Z każdej szkoły otrzymaliśmy kartki z  życzeniami oraz piękne ozdoby, które ozdobiły naszą choinkę klasową. Czekaliśmy na nie z wielką niecierpliwością. Niestety z powodu zdalnego nauczania będziemy mogli je wszystkie zobaczyć dopiero po powrocie do szkoły. Na razie muszą nam wystarczyć zdjęcia.

Elżbieta Henicz