Ślubowanie klas pierwszych

17 października 2018 roku do grona społeczności szkolnej zostali włączeni uczniowie klas pierwszych. Na uroczystości obecne były panie: dyrektor mgr Henryka Biernat, wicedyrektor mgr Ewa Wandas-Sazykin, przedstawiciel Rady Rodziców oraz rodzice uczniów.

Pierwszoklasiści wykazali się wieloma umiejętnościami m.in. recytowali wiersze, śpiewali piosenki oraz świetną znajomością zasad poprawnego zachowania w szkole. Podczas uroczystości dzieci złożyły przysięgę i ślubowały:

„Ślubuję być dobrym Polakiem,

Dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.

Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę,

Jak dla niej pracować, kiedy urosnę!

Będę się starać być dobrym uczniem,

Swym zachowaniem i nauką

Sprawiać radość rodzicom i nauczycielom!

Następnie pani Dyrektor - mgr Henryka Biernat oraz pani Wicedyrektor mgr Ewa Wandas-Sazykin  uroczyście pasowały dzieci na uczniów klasy pierwszej.

Na pamiątkę uroczystości każdy pierwszoklasista otrzymał dyplom, a także swój pierwszy dokument potwierdzający przyjęcie w poczet uczniów szkoły podstawowej - legitymację szkolną. Życzymy wszystkim pierwszoklasistom,  by każdy dzień w  szkole dostarczał  im wspaniałych przygód z nauką, aby szkoła była miejscem, gdzie będą chętnie przebywać, znajdą nowe przyjaźnie, rozwiną swoje zdolności i zainteresowania.

Elżbieta Henicz

Autor: admin