„Śniadanie daje moc” w kl. I A

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień - taka jest idea programu "Śniadanie daje moc".

W ramach akcji 8 listopada uczniowie klasy I A przygotowali wspólnie zdrowe i pyszne śniadanie. W czasie zajęć edukacyjnych, dzieci rozmawiały na temat zdrowej żywności, w oparciu o 12 zasad zdrowego odżywiania, poznały rolę prawidłowego żywienia. Następnie przygotowały kanapki, nakryły estetycznie stoliki i przystąpiły do wspólnego śniadania. Wszystkie dzieci stwierdziły, że takie wspólne spożywanie śniadania jest bardzo miłe. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy zaangażowali się w pomoc w przygotowaniu zdrowego śniadania.

Elżbieta Henicz

Autor: admin