Kl. 1a - Rozpoczynamy realizację projektu eTwinning "Bullerbyn - schoolnet".

Od października 2021 r. nasza klasa będzie uczestniczyła w projekcie eTwinning "Bullerbyn - schoolnet". Głównymi celami projektu jest zwiększenie motywacji uczniów do czytania książek, rozwijanie umiejętności czytania, rozwijanie potencjału twórczego dzieci, umiejętności pracy zespołowej oraz integracja społeczności międzyszkolnej.

Do projektu zgłosiło się 14 szkół z różnych miast Polski i nie tylko. Uczniowie omówią wspólnie lekturę Dzieci z Bullerbyn Astrid Lindgren. Przeczytamy na lekcji wybrane rozdziały i z każdym z nich zrealizujemy różne działania związane z jego treścią.
Będziemy współpracować za pomocą narzędzi technologii informacyjno-komunikacyjnych ICT.
Uczniowie będą pracować w grupach klasowych i międzyszkolnych. Spotkają się online, aby omówić postępy swojej pracy.

Co to jest eTwinning?
eTwinning to społeczność szkolna, gromadząca szkoły i przedszkola z całej Europy (i nie tylko) współpracująca za pomocą technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT).
Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami - współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki.

Oto nasza klasowa wizytówka na potrzeby projektu

W najbliższym czasie relacja z pierwszego zadania.

Elżbieta Henicz