Zajęcia arteterapeutyczne

Czym jest arteterapia?

Najprościej jest to terapia przez sztukę czyli poprzez muzykę, plastykę, ruch, literaturę. Do stosowania i korzystania z arteterapii nie jest wymagane posiadanie szczególnych umiejętności plastycznych lub muzycznych.

Głównym celem arteterapii jest wykorzystanie sztuki w taki sposób, aby ułatwić uczniowi ekspresję emocji.

Efektem podejmowanych działań z zakresu arteterapii powinno być doprowadzenie do pozytywnych zmian zachowania oraz postaw wobec siebie i innych.
Uczniowie poprzez działanie i kontakt ze sztuką, lepiej poznają samych siebie, odkrywają swoje mocne strony, wzmacniają wiarę w swoje umiejętności,  uczą się nazywania własnych emocji, dostrzegania własnych potrzeb, kształtowania odpowiednich relacji społecznych, szukania sposobów rozwiązywania trudności, nie zapominając również o budowaniu pozytywnych relacji w grupie.