Projekt „Kokosza, grosz do grosza” - zajęcia nr 3 Robimy zakupy

Realizacja projektu „Kokosza, grosz do grosza” w klasach 2b, 3a i 3b zakończona.

Odbyło się ostatnie spotkanie z projektu poświęconego edukacji finansowej. Uczniowie poznali zasady dokonywania transakcji kupna – sprzedaży. Uświadomili sobie, że ilość pieniędzy jest ograniczona, a zakupy i wydatki należy wcześniej zaplanować. Na zajęciach dzieci posługiwały się6 poznanymi wcześniej monetami i banknotami obowiązującymi w Polsce. Wzbogaciły zasób słownictwa o wyrazy: cena towaru, reszta, paragon, kasa fiskalna, podatki. Uczniowie pracowali także w kokoszowych kartach pracy. Na zakończenie spotkania i całego projektu wypełniali ankiety i testy wiedzy przeznaczone dla klas I – III.  Dziękuję wszystkim uczestnikom i nauczycielom uczącym  w tych klasach za współpracę i pomoc przy realizacji projektu.

koordynator i prowadząca zajęcia: Wioleta Wieczorek