Projekt „Kokosza, grosz do grosza” - rozpoczęty !!!

17 i 18 czerwca 2021 r. w klasach 1b, 2a i 2b odbyło się pierwsze spotkanie z projektu poświęconego edukacji finansowej. Uczniowie poznali słynną Kokoszę, kurkę, której marzeniem była wycieczka na Księżyc.

Kurka marzenie zrealizowała dzięki oszczędzaniu i poleciała w kosmos. Na zajęciach dzieci poznały także nominały monet i banknotów obowiązujące w Polsce oraz projektowały własne banknoty w specjalnych kartach pracy. Starały się zrozumieć związek pracy z pieniędzmi oraz jej rolę w życiu człowieka. Wzbogaciły zasób słownictwa o wyrazy: awers, rewers, dług, raty, wynagrodzenie, nominał. Uczniowie obrysowywali poszczególne monety i starali się je dokładnie odwzorować. Spotkanie zakończyła zabawa w kalambury. Należało za pomocą mimiki i gestów przedstawić klasie zawody ludzi, za wykonywanie, których rodzice otrzymują wynagrodzenie.

W przyszłym roku szkolnym odbędą się jeszcze dwa spotkania, a dzieci otrzymają ołówki, teczki, zakładki i notesiki. Zajęcia zakończą się testem wiedzy i konkursem z nagrodami.

Animacja Kokosza, grosz do grosza! na kanale:

koordynator projektu i prowadząca zajęcia: Wioleta Wieczorek