Zakończenie realizacji ogólnopolskiego programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”

Zakończenie realizacji ogólnopolskiego programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”, poświęconego tematyce ekologicznej. Uczestniczyły w nim klasy I-III.

Głównym celem była proekologiczna edukacja dzieci i zachęcenie do ruchu już od najmłodszych lat. Uczniowie uzyskali wiedzę o otaczającym świecie. Poznali czynniki wpływające na zdrowie i dobre samopoczucie –  w tym także zasady prawidłowego odżywiania i aktywności fizycznej. Dzieci uczyły się, jak dbać o rośliny i zwierzęta, czystość powietrza, jak segregować śmieci, oszczędzać energię i wodę, dlaczego warto jeść warzywa i owoce oraz jak żyć w z zgodzie z naturą.

Odbyło się siedem spotkań o tematyce:

1. Dbam o rośliny i zwierzęta, nawet te najmniejsze.
  2. Dbam o aktywność fizyczną.
  3. Dbam o siebie, jem owoce i warzywa.
  4. Dbam o zasoby naturalne (powietrze, wodę i energię).
  5. Dbam o segregację śmieci i robię z nich coś nowego.
  6. Dbam o naturę.
  7. Dbam o środowisko i oszczędzam pieniądze.

Gratuluję wszystkim klasom uczestniczącym w programie. Zdobyta wiedza jest oczywiście bezcenna i niezwykle przydatna.

koordynator zajęć : Wioleta Wieczorek