Dbamy o język ojczysty

Od 22 lutego do 8 marca  w naszej szkole realizowany będzie projekt edukacyjny "Dbamy o język ojczysty" dla kl. I – III.
Jego celem jest świadome i kulturalne posługiwanie się językiem ojczystym.

W tych dniach w klasach I-III przeprowadzone będą w klasach warsztaty językowe jako przygotowanie do swobodnego i starannego posługiwania się mową. Będą łamańce językowe, ćwiczenia emisyjne i artykulacylne.

Finałem projektu będzie Konkurs języka polskiego dla klas I – III „Potyczki z językiem”, który odbędzie się 8 marca (6 marca -   Europejski Dzień Logopedy).

Klasy pierwsze wykonają ilustracje do wybranych idiomów czyli wyrażeń właściwych tylko danemu językowi np.: wpaść jak śliwka w kompot.
Klasy drugie i trzecie będą pisały test, którego celem będzie wyłonienie  MISTRZÓW JĘZYKA OJCZYSTEGO klas drugich i trzecich

Prowadzące: Elżbieta Henicz, Izabela Duk-Bochnak (logopeda)