Konkurs plastyczny „ŚWIAT OCZAMI MOJEGO KOLEGI Z AUTYZMEM. AUTYZM - ROZUMIEM, AKCEPTUJĘ, POMAGAM”

Drodzy uczniowie!

Ze względu na obecną sytuację przedłużamy konkurs plastyczny „ŚWIAT OCZAMI MOJEGO KOLEGI Z AUTYZMEM. AUTYZM - ROZUMIEM, AKCEPTUJĘ, POMAGAM” Zdjęcia Waszych prac konkursowych możecie przesyłać na adres email: ehenicz@gmail.com do 30.04.20r. Nie zapomnijcie podpisać pracy (imię, nazwisko, klasa). W tytule maila napiszcie: „Konkurs plastyczny: Świat oczami mojego kolegi z autyzmem.” Szczegółowe informacje odnośnie konkursu są zamieszczone przez Panią Elżbietę Henicz na Librusie w ogłoszeniach dnia 10.03.20r. Pamiętajcie! Na zwycięzców czekają nagrody!

Powodzenia!

Regulamin Konkursu

Informacje ogólne

1. Organizatorem Konkursu jest Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Jastrzębiu – Zdroju.
  2.  Konkurs jest zorganizowany w ramach Programu „Szkoła dla ASA. Szkoła od Z jak Zrozum do A jak Akceptuj”, którego założeniem jest przygotowanie uczestników do tworzenia szkoły przyjaznej dla uczniów ze spektrum autyzmu.
  3. Konkurs skierowany jest do uczniów klas k I- III i IV - VIII szkoły podstawowej.
  4.  Cel Konkursu:
  • • Pogłębienie oraz promowanie wiedzy o tym, że wśród nas żyją osoby ze spektrum autyzmu;
  • • Wzbudzenie zainteresowania dzieci problemami osób cierpiących na autyzm i ich rodzin oraz kształtowanie tolerancyjnych postaw w stosunku do osób dotkniętych autyzmem.
  • • Integracja osób niepełnosprawnych i pełnosprawnych;
  • • Kształtowanie twórczego myślenia i umiejętności wyrażania własnych uczuć i emocji;
  • • Nauka właściwych postaw wobec niepełnosprawnych;
  • • Poszukiwanie ukrytych talentów;
  1. Dla laureatów Konkursu przewidziane są nagrody i dyplomy.
  2.  Zadaniem Konkursu jest przygotowanie pracy plastycznej nawiązującej do tematu „Autyzm - rozumiem, akceptuję, pomagam. Świat oczami mojego kolegi z autyzmem.” w dowolnej technice, w formacie maksymalnie do rozmiaru A3.
  3. Przekazane na konkurs prace przechodzą na własność Organizatora.
  4. Osobą odpowiedzialną za koordynowanie Konkursu jest p. Elżbieta Henicz.

Zasady udziału w konkursie

1. Każda praca powinna zawierać na odwrocie metryczkę z danymi: imię i nazwisko autora pracy, klasa oraz imię i nazwisko nauczyciela, pod którego kierunkiem praca została wykonana.

2. Podpisane zgodnie z pkt. 1 prace należy przesyłać na adres email: ehenicz@gmail.com do 31 kwietnia 2020r

Rozstrzygnięcie Konkursu

1. O wyłonieniu zwycięzców Konkursu decyduje powołana przez Organizatora Komisja Konkursowa.
  2. Kryteria oceny prac::
  • • zgodność z tematem;
  • • pomysłowość;
  • • estetyka wykonania.
  1. Rozstrzygnięcie Konkursu i wręczenie nagród nastąpi w maju 2020r.
  2. Wyniki Konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej Szkoły.
  3.  Najlepsze prace zostaną wyeksponowane na wystawie na szkolnym korytarzu.
  4. Organizator przyzna nagrody dla zwycięzców:
  • • dyplomy i nagrody rzeczowe za zajęcie I-III miejsca w kategorii klasy I-III;
  • • dyplomy i nagrody rzeczowe za zajęcie I-III miejsca w kategorii klasy IV-VIII;
  • 5. Komisja Konkursowa ma prawo przyznawania wyróżnień.

Postanowienia końcowe

1. Przekazanie prac na Konkurs jest równoznaczne z wyrażeniem zgody przez uczestników na opublikowanie ich nazwiska oraz podobizny, a także na publikację prac we wszelkich źródłach informacji Organizatora dla celów związanych z konkursem.

2. Organizator zastrzega sobie prawo do decydowania w sprawach nieuregulowanych w niniejszym regulaminie.