Przedszkolaki w naszej szkole w czasie ferii zimowych

Dnia 15 stycznia 2020r. naszą szkołę odwiedziły dzieci z Publicznego Przedszkola nr 6 oraz 14. Grupy liczące w sumie trzydzieści trzy osoby wraz ze swoimi paniami przybyli do sali nr 14 na spotkanie profilaktyczno - edukacyjne, które dotyczyło bezpiecznego zachowania w czasie ferii zimowych.

Na początku wychowankowie przedszkoli przywitali się piosenką „Chodźcie wszyscy tu do koła”, następnie wzięli udział w lekcji multimedialnej dotyczącej zagrożeń czyhających na dzieci w trakcie ferii. Panie omówiły z przedszkolakami zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegały przed ślizganiem się na skutych lodem jeziorach, stawach  i rzekach, a także przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic. Dzieci otrzymały wskazówki jak bezpiecznie bawić się na śniegu. Poruszona została  kwestia odpowiedniego stroju podczas pobytu na dworze w okresie zimowym, aby zapobiec niebezpiecznym odmrożeniom i chorobom.

Po aktywnym uczestnictwie w lekcji przyszedł czas na zabawę. Dzieci odgadywały zagadki o tematyce zimowej, brały udział w zabawach paluszkowych          i z klaskaniem, a następnie zostały podzielone na dwie grupy, gdzie pierwsza z nich wykonała pracę plastyczną – malowanie patyczkiem do uszu postaci bałwanka Olafa, a druga grupa w tym czasie korzystała z naszego wspaniałego dywanu interaktywnego. Po skończeniu pracy plastycznej grupy się zamieniły.

Nasi goście z uwagą słuchali o tym, co zrobić, by ferie zimowe spędzić bezpiecznie i aktywnie uczestniczyli w spotkaniu. Teraz z pewnością unikną wielu zimowych niebezpieczeństw. Dziękujemy za udział w zajęciach.

Elżbieta Schinohl, Barbara Niedziela