Wizyta Klasy II a w Domu Pomocy Społecznej

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas szczególny, pełen radości, miłości i pokoju. W tej świątecznej atmosferze uczniowie klasy II a udali się 10 stycznia 2020r. z wizytą do Domu Pomocy Społecznej Dar Serca w Jastrzębiu-Zdroju.

Dzieci pod opieką Elżbiety Henicz oraz Elżbiety Dudzik zaprezentowały jasełka, które były darem serca naszych uczniów dla mieszkańców placówki.

Młodzi aktorzy z pełnym zaangażowaniem, przedstawili spektakl przeplatany pięknymi  kolędami. Całość przedstawienia wywołała wielkie wzruszenie i radość u Gospodarzy. Pensjonariusze DPS entuzjastycznie reagowali na występ, nagrodzili Dzieci brawami i przyłączyli się do kolędowania. Również dla uczniów były to niezwykłe przeżycia i niezapomniane chwile, tym bardziej, że wywołały uśmiech na ustach chorych, starszych ludzi. To prawdziwa lekcja wychowawcza, która uczy szacunku i życzliwości dla drugiego człowieka bez względu na jego wiek i stan zdrowia. Na koniec wizyty złożyliśmy wszystkim  życzenia: zdrowia i wszelkiej pomyślności w ciągu całego 2020 roku.

Mieszkańcy placówki serdecznie podziękowali Dzieciom i Nauczycielom za miłą i wzruszającą wizytę i gorąco zaprosili nas do kolejnych odwiedzin. Dziękujemy za wspólnie spędzone chwile w ciepłej i rodzinnej atmosferze.

Elżbieta Henicz