„Dbajmy o zdrowie”

1 marca 2024r. odbył się turniej „Dbajmy o zdrowie”, mający na celu promocję zdrowego stylu życia.
W zawodach rywalizowali uczniowie klas drugich, a dzielnymi kibicami byli uczniowie klas 6b i 7b. Organizacją imprezy zajęła się p. Wioleta Wieczorek. Turniej prowadziła Maja Maryńczak - uczennica klasy 6a, która w ramach przygotowania do etapu wojewódzkiego XXXI Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowia PCK włączyła się w organizację ww. akcji prozdrowotnej i współpracowała z p. Wieczorek.
Podczas turnieju dzieci miały okazję uczyć się przez zabawę. A czego się uczyły?
Na pewno poznały znaczenie ruchu i ćwiczeń fizycznych dla prawidłowego rozwoju; pogłębiły wiedzę nt. higieny osobistej, odzieży i otoczenia; poznały znaczenie pokarmów i ich podstawowych składników dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka oraz nabyły umiejętności dbania o własne zdrowie. Uczestnikom, jak i kibicom dopisywał dobry humor! Nawet warzywa i owoce , będące dekoracją „uśmiechały się” do zawodników i ocieplały atmosferę panującą podczas zawodów. Uczniowie klas 2a i 2 b zasługują na wielkie brawa, bo dali z siebie wszystko!!!