Mini zawody w biegu na orientację na terenie SP5

Swoje umiejętności w biegu na orientację sprawdzili uczniowie z Łotwy i Cypru goszczący u nas, w ramach wizyty programu #erasmus.

Terenem zmagań była okolica szkoły. To tu rozstawionych było 9 punktów, które należało odszukać na podstawie mapy. Przy niektórych punktach były także pytania o nasze miasto czy szkołę :) Umiejętność czytania mapy, dobre tempo biegu i znajomość języka angielskiego były czynnikami, które zadecydowały o zwycięstwie.

1. i 2. miejsca zdobyli zawodnicy z Cypru, 3. miejsce przypadło uczniom z Łotwy. Nagrody ucieszyły zawodników – były nimi polskie słodycze :)

W organizacji zawodów i wspomaganiu uczniów z zagranicy rewelacyjnie spisały się uczennice z klasy 6a! Maja Maryńczak, Olga Sporysz i Julia Pawelec pomagały uczestnikom biegu w orientowaniu mapy i nadawaniu tempa. Pokazały także, że język angielski nie jest im obcy ;)

#erasmus #bno #Łotwa #Cypr #friendship