Jastrzębie – Zdrój – tu bije moje serce

W dniu dzisiejszym (11.03.2024 r.) klasa 1a rozpoczęła realizację projektu lekcji o naszym mieście. Po zajęciach w klasie uczniowie dowiedzieli się: w jaki sposób każdy mieszkaniec miasta może mieć wpływ na to co dzieje się w mieście; dlaczego warto brać udział w wyborach; kto pracuje w Urzędzie Miasta oraz jakie sprawy można w nim załatwić.

Dla utrwalenia teoretycznej wiedzy wybraliśmy się do Urzędu Miasta, gdzie zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci. Przywitała nas sama Pani Prezydent Anna Hetman, której bardzo dziękujemy za to, że w natłoku wielu obowiązków, znalazła dla nas chwilkę. Pomimo tego, że Pani Prezydent Anna Hetman spieszyła się na spotkanie, zaprosiła naszych uczniów do swojego gabinetu. Korzystając z tablic i wskazówek jak poruszać się po budynku, klasa 1a ruszyła do pokoju A114. Na ostatniej prostej do naszych poszukiwań przyłączył się sam wiceprezydent miasta Jastrzębie - Zdrój Pan Roman Foksowicz. W tak doborowym towarzystwie weszliśmy do gabinetu Pani Prezydent, gdzie przywitała nas przesympatyczna pani sekretarka. Z ogromnym zaciekawieniem oglądaliśmy to niewielkie pomieszczenie, gdzie podejmowane są ważne sprawy i zapadają poważne decyzje dotyczące naszego miasta. Na ogromnej fototapecie z wizerunkiem naszego miasta odnaleźliśmy naszą szkołę, ale niewątpliwie największą atrakcją było to, że każdy kto chciał, mógł zasiąść na fotelu samej Pani Prezydent. Na zakończenie miłego spotkania zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.
Uczniowie klasy 1a wraz z wychowawcami dziękują za tak serdeczne przyjęcie i możliwość zapoznania się z pracą w instytucji, jaką jest Urząd Miasta.
Dziękujemy za poświęcony czas, w tym zabieganym dniu.
Pozdrawiamy, cała społeczność szkolna !