#erasmus+#ostatnidzieńwizyty#dziękujemy#erasmusdays

Wierzyć się nie chce, że wizyta naszych gości z Cypru i Łotwy, a tym samym Erasmus Days właśnie dobiegły końca.
Ostatni dzień - 8 marca 2024r., rozpoczęliśmy miłym akcentem: najmłodsi przedstawiciele męskiej części społeczności szkolnej wręczyli nauczycielkom i koleżankom symboliczne długopisy-kwiaty.

Bardzo ważnym punktem dnia była wizyta w Urzędzie Miasta i spotkanie z Panią Prezydent Anna Hetman. Nasi goście pytali o historię miasta, perspektywy rozwoju, wydobycie i wykorzystanie węgla, dzielili się pozytywnymi wrażeniami z pobytu w naszej szkole i mieście.
Korzystając z okazji dziękujemy Władzom Miasta i Dyrekcji MZK, za umożliwienie naszym gościom bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską i przekazanie pamiątkowych Kart Jastrzębianina.
Po oficjalnym zakończeniu wizyty grupa cypryjsko - łotewska wyruszyła na wycieczkę do Kopani Guido, w czasie której poznała specyfikę pracy w kopalni węgla kamiennego. Było to niezapomniane przeżycie zarówno dla dzieci jak i dorosłych uczestników.
Pożegnanie nie kończy naszej współpracy, planujemy wspólne projekty, kolejne wizyty i inne działania.