Dzień Kropki w klasach I - III

Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książkę pod tytułem „The Dot”, której bohaterką jest mała dziewczynka o imieniu Vashti. Dziewczynka dzięki malutkiej kropce i nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Historia ta zainspirowała nauczycieli, bo przecież w każdym z nas tkwią talenty i tak w 2008 roku powstał Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem tego nietypowego święta jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania.

Obchody Dnia Kropki w naszej szkole dla uczniów 1 - 3 rozpoczęły się 17.09.2019r., od obejrzenia historii małej Vashti. Następnie rozmawialiśmy o swoich zdolnościach, a także o tym, jakie talenty widzimy u naszych kolegów i koleżanek. W tym dniu dzieci przyszły ubrane do szkoły w kropki, wykonaliśmy kropkowe obrazki oraz zdjęcia w „zakropkowanej ramce”.