Wycieczka do Sztolnii Królowej Luizy

Dnia 28.10.2019r. klasy Ib, IIa i IIIb wzięły udział w wycieczce do Zabrza w celu zwiedzania Sztolnii Królowej Luizy.

Po dotarciu na miejsce uczniowie zostali podzieleni na trzy 15-osobowe grupy , które wraz z przewodnikiem zeszły kilkadziesiąt metrów pod ulice Zabrza. Tam mogli odkryć sieć korytarzy oraz wyrobisk, które powstały wyłącznie dzięki pracy ludzkich rąk. Podróż w głąb Sztolnii rozpoczęła się w zabytkowej Łaźni Łańcuszkowej. Podczas zwiedzania uczniowie wysłuchali ciekawej opowieści o ludziach, inyh czasach, a także miejscach, w których Sztolnia powstawała, działała i ulegała modernizacji. Ponadto dzieci zostały zaznajomioe z narzędziami oraz sposobem pracy górnika. Dzięki wycieczce uczniowie na własne oczy mogli zobaczyć jak wielki trud musieli podjąć górnicy, aby wydobyć "czarne złoto"- tak cenny materiał.