#Erasmus#szkolenianauczycieli

Ferie zimowe to też czas na realizację mobilności w ramach projektu Erasmus+ . Od 29 stycznia br. cztery nauczycielki naszej szkoły uczestniczą w szkoleniach zorganizowanych przez Associazione Culturale Jump-Gioventù in riSalto. Panie Renata Adamczuk i Elżbieta Schinohl realizuja kurs pt. ''Let’s make INCLUSION at school Non-Formal Education is the answer '' , natomiast panie Magdalena Dudek i Elżbieta Dudzik wzbogacają swoje doświadczenie na kursie '' LET’S BOOK TRAILERS @SCHOOL. Innovative methods to engage students, promote reading and enhance literacy and digital skills ''.

Nasze nauczycielki dzięki poznanym metodom i technikom stworzyły zwiastuny wybranych przez siebie książek. „ZWIASTUN ” kojarzy nam się przede wszystkim z zapowiedzią nowego filmu, tym razem jednak chodzi o zainteresowanie szerszej publiczności wybraną książką.

Zajęcia dotyczące edukacji włączającej pokazują jak doskonalić integrację poprzez stosowanie aktywizujących metod i form pracy zaczerpniętych z edukacji nieformalnej i pozaformalnej zarówno w czasie lekcji jak i zajęć indywidualnych czy pozalekcyjnych oraz w jaki sposób organizować i monitorować zadania dla uczniów.

Jak zawsze udział w międzynarodowym szkoleniu jest okazją do nawiązania kontaktu z nauczycielami z innych krajów europejskich - tym razem z Hiszpanii. Mamy nadzieję na owocną współpracę.