Projekt eTwinning A song for Winter

Klasa 4b (i dwie cudne dziewczęta z klasy 4a) wzięli udział w projekcie eTwinning, który miał na celu celebrowanie i podkreślenie różnorodności, wielonarodowości oraz wyjątkowości ludzi, którzy nas otaczają.

Realizując ten projekt chcieliśmy podkreślić swoją otwartość na innych oraz dostrzec, że mimo, iż dużo nas różni to, jako społeczność szkolna mamy też wiele wspólnych cech. Piosenka, którą dzieci zaśpiewały w języku niemieckim, polskim oraz angielskim to przepiękny utwór Sara Bareilles: Winter song.

Realizacja tego projektu jest efektem współpracy nawiązanej podczas mobilności programu Erasmus w Sevilli.

W naszej szkole nie mógłby powstać, gdyby nie nieoceniona pomoc Pań: Małgorzaty Wolny oraz Wiolety Oślizło, które przetłumaczyły tekst na niemiecki i polski.

Pana Łukasza Brzozy, który najlepiej akompaniował i ćwiczył z dziećmi utwór.

Oraz najważniejszych, czyli uczniów, którzy przełamali nieśmiałość i dali z siebie 100% podczas nagrania.

Elżbieta Dudzik