Wizyta gości z Portugalii w klasie 2a

29 listopada 2023r., klasa 2a gościła na lekcjach nauczycieli z Portugalii. Tematem naszych całodniowych zajęć było „Zachowanie się przy stole”.

Uczniowie czytali wiersze, analizowali ilustracje, układali zdania z rozsypanek wyrazowych, tworzyli rady dotyczące właściwego zachowania przy stole. Nie mieli żadnych problemów, aby pięknie nakryć świąteczny stół. Doskonale wykonywali zadania matematyczne i zaprezentowali zimowe piosenki grając na Bum bum rurkach. Na zakończenie zaprojektowali, malując farbami na papierowych talerzach własną zastawę stołową. To był niezwykły czas. Od naszych gości otrzymaliśmy wiele prezentów – plany lekcji, zakładki, słodycze, świąteczny list z życzeniami oraz koguta z Barcelos, który będzie towarzyszył nam podczas realizacji projektu „Europa i ja – międzynarodowa wymiana doświadczeń”. Goście zostali przez nas także obdarowani prezentami były słodycze, kartki świąteczne z życzeniami, własnoręcznie wykonane serduszka, książki o naszym mieście i Jastuś, który będzie „obserwował” lekcje uczniów w Portugalii.

#Erasmus+ # jobshadowing #Portugalia