#antybullying #Erasmus+ #budowanie relacji w grupie

We wtorek, 28.11.2023 r. w klasie 5a odbyły się warsztaty, inspirowane wyjazdami nauczycieli do Malagi i Sevilli w ramach programu Erasmus+.

Na początku zajęć uczniowie, poprzez uczestnictwo w krótkiej zabawie, mogli dostrzec, jak wiele ich łączy.

Następnie piątoklasiści zostali podzieleni na grupy, w których przyszło im zmierzyć się z wieloma zadaniami: rozszyfrowywali zagadki, łamali kody, tropili kierunki świata na mapie, poprawiali błędne wiadomości i przypominali sobie tabliczkę mnożenia. Każdy mógł wykazać się tym, w czym czuje się najlepiej.

Pod koniec warsztatów uczniowie wyciągnęli wnioski z pracy w grupie i na tej podstawie tworzyli wspólnie na tablicy własne zasady współpracy w klasie.

Pracy naszych uczniów przyglądali się z zaciekawieniem nauczyciele z Portugalii.