Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

W dniu 20 listopada 2023r. we współpracy z organizacją UNICEF obchodziliśmy MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA.

Była to okazja, aby w pozytywny sposób uświadamiać wszystkim, że prawa dziecka są ważne, i każde dziecko powinno móc z nich korzystać. Był to dzień okazywania solidarności i wsparcia wszystkim dzieciom na świecie, których prawa są naruszane.

Symbolem jedności był kolor niebieski, w związku z tym nauczyciele i uczniowie ubrani byli właśnie w takie kolory oraz przynieśli niebieskie balony.

Klasa 3a swoim śpiewem uświetniła ten dzień, wykonując utwór pt. „ Piosenka
o pomaganiu ludziom”.

Przygotowane zostało „Drzewo Tolerancji”, na którym uczniowie wszystkich klas mogli zawiesić własnoręcznie przygotowany łańcuch przyjaźni i tolerancji.

Przedstawiciele klas VI-VIII walczyli między sobą o „Puchar Rzecznika Praw Ucznia”, odpowiadając  na pytania dotyczące praw dzieci. Tegorocznymi mistrzami zostali uczniowie klasy 7b.

Rozstrzygnięty został również konkurs fotograficzny pt. „Zdjęcie przyjaźni”. Wszystkie pracy zostały nagrodzone

Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie oraz pomoc
w przygotowaniu obchodów tego wyjątkowego dnia.

Rzecznik praw ucznia wraz z zespołem