Kolejne klasy pierwsze naszej szkoły zostały przyjęte do ,,AKADEMII BEZPIECZNEGO PUCHATKA"

Zajęcia odbyły się 30 października 2019r. Tematem zajęć było bezpieczeństwo w domu, w szkole oraz na drodze i w Internecie. Na spotkanie zaprosił Puchatek, który w specjalnym liście skierowanym do uczniów zachęcał do dbania o swoje bezpieczeństwo.

Podczas spotkania pierwszoklasiści układali kolejność wydarzeń historyjki obrazkowej pt. ,,Niebezpieczna zabawa'', rozwiązywali zagadki oczywiście dotyczące bezpieczeństwa. Dokonywali analizy i przewidywali następstwa niebezpiecznych sytuacji przedstawionych na planszach. Później nastąpiła projekcja edukacyjnego filmu, w którym Puchatek występuje w roli przewodnika uczącego prawidłowych zachowań na drodze, w domu i w Internecie. Po filmie uczniowie wybierali na przedstawionych ilustracjach, które z zachowań są właściwe, a które stwarzają dla nich niebezpieczeństwo. Na zakończenie zajęć dzieci rozwiązywały łamigłówki, ciekawe zadania w kartach pracy, które przygotował dla nich Puchatek. Podsumowaniem wiedzy zdobytej na zajęciach będzie rozwiązanie TESTU WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE, który będzie dostępny od listopada 2019r. aż do 29 lutego2020r.

Test będzie dostępny na stronie www.bezpiecznypuchatek.pl. Zachęcam do sprawdzenia swojej wiedzy o bezpieczeństwie na zajęciach informatycznych bądź w domu.

Koordynator i prowadzący zajęcia w klasach pierwszych: Wioleta Wieczorek