Uroczysta akademia z okazji Dnia Niepodległości

W piątek 10 listopada 2023r., w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości, którą przygotowali wybrani uczniowie klas 4a, 5a i 8a.

Uroczysty charakter akademii podkreślał ceremoniał wprowadzenia sztandaru szkoły, odśpiewania hymnu państwowego oraz pieśni szkoły. Po wyprowadzeniu sztandaru publiczność miała okazję usłyszeć o kilku historycznych wydarzeniach, podkreślających wytrwałość naszych przodków w działaniach mających na celu odzyskanie utraconej niepodległości. Tym krótkim wypowiedziom narratora towarzyszyły recytacje wierszy przeplatane utworami muzycznymi o patriotycznej treści.

Cieszy nas również to, że ten występ mogliśmy zaprezentować goszczącym u nas dwóm nauczycielkom z Hiszpanii, które w ramach programu Erasmus+ przez pięć dni obserwowały pracę naszej szkoły. Jest nam niezmiernie miło, że goście spoza naszego kraju uczestniczyli w obchodach tego wyjątkowego dla Polaków święta.