Projekt eTwinning w kl. 3 A - "Podróże Jastusia i Muminka. Poznajemy kraje, w których mieszkamy"

Uczniowie klasy 3 A z wychowawczynią Elżbietą Henicz oraz nauczycielem języka angielskiego Renatą Adamczuk rozpoczęli realizację międzynarodowego projektu eTwinning.

eTwinning to społeczność szkół, uczniów i nauczycieli współpracujących ze sobą za pomocą mediów elektronicznych. Program istnieje od 2005 wspierając innowacyjne działania nauczycieli z ponad 40 krajów.

Maskotka miasta Jastrzębie-Zdrój – mały jastrząb o imieniu "Jastuś" oraz Muminek – postać z fińskiej bajki, zabierze dzieci w ekscytującą podróż, aby pokazać rówieśnikom swój kraj, a przy okazji poznać kraj partnerski. Będzie to możliwe dzięki wysłaniu maskotek w podróż: polski Jastuś "powędruje" po Finlandii wraz z dziećmi z partnerskiej placówki, a Muminki "odwiedzą" Polskę pod okiem uczniów z Jastrzębia-Zdroju.

Pierwsze zadanie za nami. Uczniowie wykonali propozycje do naszej części Logo projektu. Drugą część wykonają uczniowie z Finlandii.