KLASA 4A W KAMPUSIE CIESZYŃSKIM UNIWERSYTETU ŚLĄSKIEGO

W poniedziałek 23 października 2023r., uczniowie klasy IV a uczestniczyli w wycieczce do Cieszyna. Studenci Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji przygotowali dla uczniów wspaniałe warsztaty edukacyjne na terenie Kampusu w Cieszynie.

Spotkanie na uczelni rozpoczęło się od powitania przez Panią dr Barbarę Chojnacką-Synaszko oraz studentki kierunku pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna.

Warsztaty rozpoczęły się od zajęć plastycznych. Uczniowie słuchali utworów muzycznych z repertuaru muzyki klasycznej i pop oraz wykonywali w grupach pracę plastyczną dowolną techniką z wykorzystaniem różnorodnych materiałów. Następnie studentki przygotowały zajęcia sportowe na sali gimnastycznej. Po sporej dawce ruchu, przyszedł czas na „siłownię umysłową”. Uczniowie uczestniczyli w matematycznych grach i zabawach. Kolejną niespodzianką było zwiedzanie Wydziału Sztuki, gdzie zaprezentowane są prace studentów z różnych dziedzin m.in.: wzornictwa, grafiki komputerowej czy rzeźby.

Na zakończenie warsztatów wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy za aktywny udział w zajęciach.

Po tylu artystycznych wrażeniach uczniowie wybrali się na spacer po Cieszynie. Na liście atrakcji znalazły się: Wenecja Cieszyńska, Studnia Trzech Braci a także rynek.

Wróciliśmy zmęczeni, pełni wrażeń i pozytywnej energii!

Dziękujemy za wspaniałe zajęcia i możliwość spędzenia czasu ze studentami na uczelni :) Podczas warsztatów uczniowie spędzili czas w twórczy sposób, każdy uczestnik znalazł coś dla siebie i mógł rozwijać swoje zainteresowania.

Serdecznie dziękujemy za zorganizowanie warsztatów w murach uczelni Pani dr Barbarze Chojnackiej-Synaszko i dr hab. Beacie Oelszlaeger-Kosturek, prof. UŚ. Dziękujemy Paniom: Annie, Karolinie, Elżbiecie, Michalinie, Kornelii, Julii, Mai, Monice, Nikoli oraz Klaudii – studentkom Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji w Cieszynie zaangażowanym w przygotowanie i prowadzenie znakomitych zajęć!

Hanna Marszałek, Barbara Rostalska, Elżbieta Schinohl