Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

12 października 2023r.,  w bibliotece szkolnej odbyły się zajęcia w klasie 6a w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

Dzieci wysłuchały opowiadania "Niepotrzebne zabawki"  z książki pt.Bałwan w lodówce autorstwa L.Gorczycy i K.Gawronkiewicza. W opowiadaniu tym czytelnicy znajdują wiele ważnych informacji ze świata sztuki. Uczniowie dowiedzieli się o technice asamblażu czyli prac wykonanych z niepotrzebnych przedmiotów połączonych w całość. Takie prace wykonywał Władysław Hasior polski artysta i rzeźbiarz, który w swoim domu urządził pracownię najdziwniejszych przedmiotów z rzeczy znalezionych na ulicy. Uczniowie wykonali swoje hasiory, które zostały wystawione w holu na parterze.