Wizyta w galerii Magazyn 22 - wystawa artystyczna „Drzewa umierają stojąc”

W podziemiach Miejskiego Ośrodka Kultury mieści się galeria Magazyn 22, a w niej obrazy p. Grażyny Lomosik-Gemzy oraz prace uczniów jastrzębskich szkół. „Drzewa umieją stojąc” to tytuł wystawy, którą odwiedzili uczniowie klasy 4a.

10 października obchodzimy święto ekologiczne Dzień Drzewa, stąd próba skierowania uwagi uczniów na las, jego rolę i piękno w środowisku.

Dzieci z różną uwagą oglądały działa autorki. Byli tacy, którzy w skupieniu podziwiali prace, robili zdjęcia, komentowali styl, wybierali najciekawsze obrazy ale i osoby, które nie uszanowały miejsca i swoim zachowaniem utrudniały innym odbiór artystyczny.

W drodze powrotnej niektórzy zadeklarowali, że odwiedzą wystawę jeszcze raz, tym razem z bliskimi.