#erasmus #wyjazdzuczniami#grecja#drugidzień

Drugi dzień naszego pobytu w Grecji to realizacja programu kulturowego i międzynarodowego. Od samego rana trenowaliśmy sztukę porozumiewania się w języku angielskim.

Wspólnie z grupą młodzieży z Rumunii zwiedziliśmy Kaisariani Monastery, zobaczyliśmy ruiny świątyni Afrodyty oraz pozostałości po starogreckim klasztorze. Lunch zjedliśmy w dzielnicy Plaka- Stare Miasto w Atenach. Atrakcyjnym punktem programu było wejście na Olimpijski Stadion z 1896r. , na którym odbyły się I Nowożytne Igrzyska Olimpijskie. Przed budynkiem Parlamentu, przy Grobie Nieznanego Żołnierza obejrzeliśmy spektakularną zmianę warty. Następnie spacerowaliśmy po malowniczych uliczkach zabytkowego miasta, podziwialiśmy wspaniałe rękodzieła lokalnych rzemieślników oraz przykłady sztuki współczesnej.

Po kolacji udaliśmy się na wieczorny spacer wzdłuż morza. Uczniowie każdego dnia wprowadzają w życie założenia projektu #don'tbully#bekind

Tworzymy zgrany zespół.