#Dzieci Uczą Rodziców Ogólnopolska Akcja Edukacyjna – lekcja nr 5 „Kosmiczna przygoda”

Uczniowie klasy 1a wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej #Dzieci uczą rodziców. Spotkanie nr 5 nosiło tytuł „Kosmiczna przygoda”.

Dzięki prezentacji multimedialnej dowiedzieliśmy się Jak wyglądają planety Układu Słonecznego? Czym są gwiazdy, droga mleczna, galaktyka i inne obiekty znajdujące się w kosmosie? Poznaliśmy postać naszego słynnego astronoma Mikołaja Kopernika. W trakcie trwania zajęć ustalaliśmy w kartach pracy kolejność występowania planet w Układzie Słonecznym, kolorowaliśmy kosmonautę i Wirtualnie lądowaliśmy na Księżycu. Po zakończonym spotkaniu uczniowie zabrali karty pracy do domu, aby porozmawiać z rodzicami na temat wiedzy zdobytej podczas zajęć.