Prelekcja "bezpieczne wakacje"

O tym jak wypoczywać, aby zachować bezpieczeństwo i wrócić w doskonałej formie z wakacji uczniowie klas 2 i 3 uczyli się w piątek 14 czerwca 2019r.  podczas prelekcji o bezpiecznych wakacjach.

Dla uczniów przygotowano prezentację multimedialną, dzięki której przypomnieli sobie zasady przechodzenia przez jezdnię, konieczność noszenia odblasków po zmroku, posiadania kasku rowerowego oraz sprawnych świateł i hamulców podczas jazdy rowerem. Dowiedzieli się również jak niebezpieczne mogą być dzikie psy i koty, czego nie wolno robić na podwórku – skakanie z huśtawek, rozmowy z obcymi. W prezentacji przypomniano również o bezpieczeństwie w domu – nie tylko o nieotwieraniu obcym drzwi, ale również o niespożywaniu leków, zakazie picia nieznanych płynów.

Kolejna grupa przestróg dotyczyła bezpiecznego zachowania nad wodą: korzystanie ze strzeżonych kąpielisk, stopniowe zanurzanie się w wodzie oraz zakaz niebezpiecznych zabaw np. podtapianie innego pływaka.

Także las może kryć w sobie pewne niebezpieczeństwa, dzieci zostały uczulone na konieczność zawiadomienia dorosłych o tlącym się ogniu, ostrzeżone przed jedzeniem nieznanych jagód i grzybów oraz  chowaniem się przed burzą pod wysokim drzewem.

Dzieci dowiedziały się także  jak należy ubrać się na górską wędrówkę.

Na koniec prezentacji uczniowie utrwalili sobie numery telefonów służb ratunkowych

prezentacja  Agnieszka Doczekalska

prowadząca zajęcia Wioleta Wieczorek