XI NOWOROCZNY TURNIEJ SZACHOWY

22-23 lutego 2023r. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu-Zdroju odbył się dla uczniów szkół podstawowych turniej szachowy.

Z naszej szkoły w kategorii grupy wiekowej klas V – VIII w turnieju wzięli udział następujący uczniowie:

Stanisław Z. - klasa V b

Dawid Ż. - klasa VII a

Arkadiusz F., Alex G., Igor M., Mikołaj S. - klasa VIII a

Patryk K., Jakub B. - klasa VIII d

Turniej został rozegrany w formie sześciu rund po 10 minut i cieszył się ogromnym zainteresowaniem – wystąpiło łącznie 46 zawodników.W czasie trwania turnieju wszyscy uczestnicy zachowywali zasady fair play. Panowała atmosfera zdrowej sportowej rywalizacji, przyjaźni, niespodziewanych zwrotów akcji, fantastycznych zagrań i spektakularnych pojedynków. Udało się wyłonić laureatów zawodów i wśród nich:

w klasyfikacji drużynowej nasza szkoła zajęła III miejsce zdobywając puchar,

w klasyfikacji indywidualnej 6 miejsce zdobył Arkadiusz F. - klasa VIII a.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom turnieju za udział i wspaniałą grę i gratulujemy!