Zajęcia wyrównawcze uczniów klasy 1

Realizacja programu w znacznym stopniu pozwoliła wyrównać braki w wiadomościach i umiejętnościach, prowadzone zajęcia przyczyniły się do eliminowania niepowodzeń szkolnych oraz ich emocjonalnych i społecznych konsekwencji.

Dzięki systematycznym ćwiczeniom kształtującym i utrwalającym umiejętności czytania, pisania i liczenia uczniowie nabierali większej pewności siebie na zajęciach lekcyjnych, zajęcia wzmacniały wiarę we własne siły i możliwości, atmosfera panująca na zajęciach w mniejszej grupie sprzyjała większej aktywności dzieci.

Uczniowie wykonywali ćwiczenia dydaktyczne na kartach pracy, pracowali z komputerem, grali w gry dydaktyczne, bawili się, recytowali rymowanki i śpiewali piosenki, odgrywali scenki dramowe. Na zajęciach wykorzystywano również relaksację przy muzyce, techniki oddechowe, relaksacyjne techniki plastyczne, zabawy integracyjne.