Wycieczka z elementami biegu na orientację

5 czerwca w Światowy Dzień Ochrony Środowiska uczniowie z kl. 5c o godz. 8.00 stanęli przed wyborem wybrania mapy, którą posłużą się podczas porannej wycieczki. Spośród kilku prezentowanych, dzieci wybrały mapę os. Arki Bożka.

Okolice stadionu miejskiego, linowego placu zabaw, siłowni na świeżym powietrzu oraz urozmaiconego terenowo lasku okazały się najbardziej kuszące. Tam też dzięki zorientowaniu mapy według kompasu, udali się wycieczkowicze, rozpoznając po drodze symbole stosowane na mapach, ucząc się szacować odległości oraz nabywając umiejętność czytania mapy.

Jeden dzień na poznanie specyfiki map do biegu na orientację to zdecydowanie za mało, ale podobne wyjścia i zajęcia na pewno jeszcze się odbędą w tym i kolejnym roku szkolnym.

mgr Hanna Marszałek