Konferencja podsumowująca „Europejskie doświadczenie nauczycieli szansą na sukces każdego ucznia”

Dnia 29 maja br. w naszej szkole odbyła się konferencja pt. „Wpływ europejskich doświadczeń nauczycieli na proces kształcenia w SP5”, podsumowująca działania w ramach projektu „Erasmus+” realizowanego w latach  2017-2019.

Było to już drugie tego typu wydarzenie skierowane do lokalnej społeczności. W styczniu 2019 roku w Domu Zdrojowym, prezentowaliśmy dorobek projektu nauczycielom szkół naszego miasta i okolicy. Tym razem gościliśmy przedstawicieli Urzędu Miasta, Zarządu Osiedla Pionierów, jastrzębskich przedszkoli, naszej Rady Szkoły i Rady Rodziców a także uczniów.

Nauczyciele uczestniczący w szkoleniach zagranicznych relacjonowali ich przebieg, dzielili się własnymi doświadczeniami oraz przedstawiali wpływ zdobytej podczas mobilności wiedzy, na ich codzienną pracę. Prezentacje nauczycieli wzbogaciły występy uczniów, którzy zaprezentowali swoje umiejętności wokalne w języku angielskim i taneczne.

Spotkanie zakończyło się dyskusją na temat nauczania i uczenia się w szerokim spektrum potrzeb i możliwości uczniów. Bardzo miłym akcentem były słowa uznania wspierające nasze działania, które padły z ust przybyłych gości. Jest to dla nas cenne doświadczenie, z którego mamy nadzieję korzystać również po zakończeniu realizacji projektu Erasmus+.

Zespół Erasmus+