Terapia ruchowa

Uczniowie klas 6b (10 dzieci) i 6c  (10 dzieci) biorą  udział w projekcie "Poprawa efektywności kształcenia w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5  w Jastrzębiu- Zdroju". Zajęcia odbywają się we wtorki .

W trakcie terapii uczniowie poprawiają ogólną sprawność motoryczną, wzmacniają siłę mięśniową, eliminują ograniczenia w stawach, poprawiają  krążenie, stymulują koordynację wzrokowo- ruchową, wzrokowo- słuchową  i  wzrokowo- słuchowo- czuciową, wzmacniają wiarę we własne siły i umacniają poczucie własnej wartości.

Na zajęciach uczniowie mają  okazję zintegrować się przez taniec, śpiew i ćwiczenia rytmiczne, m.in. opracowano wersję ruchową i instrumentalną utworu z wykorzystaniem instrumentów perkusyjnych  " Marsz  Radeckiego", doskonaliły taniec " Belgijka" i " Sofia".

W związku z jubileuszem 50- lecia szkoły uczyły się piosenek o tematyce szkolnej  ( teksty autorskie) na melodię znanych utworów: " Felicita", "Oczy zielone", " Miłość w Zakopanem", "40 lat minęło". Terapia ruchowa sprawia uczniom wiele radości. Chętnie w nich uczestniczą.

Renata Reichman, Krystyna Lotko