Lekcja otwarta w ramach programu Aktywna Tablica

13.03.2022r. w naszej szkole odbyła się lekcja otwarta w ramach projektu „Aktywna Tablica” przeprowadzona przez p. Magdalenę Schmidt. Tematem był: „Wirtualny spacer po Łazienkach Królewskich”.

Podczas lekcji uczniowie dzięki użyciu tablicy multimedialnej „przeszli się” po budynkach i parku w letniej rezydencji króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w Warszawie. Dzięki materiałom multimedialnym, przygotowanym przez pracowników Łazienek, uczniowie poznali sztukę, architekturę, a także nawet najmniejsze zakamarki królewskich budowli. Wysłuchali również wiele ciekawostek o życiu i funkcjonowaniu króla oraz organizowanych przez niego „obiadach czwartkowych” i toczącym się w tym miejscu życiu politycznym Rzeczypospolitej.

Uczniowie byli zaciekawieni formą lekcji. Większość z nich chciałaby się wybrać na wycieczkę do Łazienek Królewskich i zobaczyć w rzeczywistości poznane wirtualne miejsca.

Magdalena Schmidt