LEKCJE OTWARTE - W RAMACH SIECI SZKÓŁ UCZESTNICZĄCYCH W PROGRAMIE AKTYWNA TABLICA

Dnia 6 czerwca oraz 13 czerwca 2022r. w ramach sieci współpracy szkół uczestniczących w programie Aktywna Tablica, w naszej szkole odbyły się lekcje otwarte. Na lekcje zostały zaproszone partnerskie szkoły tj. Szkoła Podstawowa nr 4 w Jastrzębiu - Zdroju oraz Szkoła Podstawowa w Marklowicach Górnych.

Tematem pierwszej lekcji było: "Usprawnianie i doskonalenie percepcji wzrokowej. Wykorzystanie TIK". Podczas zajęć rewalidacyjnych wykorzystano platformę edukacyjną mTalent, dzięki której uczeń mógł w atrakcyjny sposób wykonywać zadania.

Druga lekcja odbyła się w klasie 2, tematem były "Prawa i obowiązki ucznia".

Celem  lekcji było zaznajomienie uczniów z ich prawami i obowiązkami. Każdy uczestnik mógł podejść do tablicy multimedialnej i samodzielnie wykonać zadanie. Dzieci były bardzo aktywne, a korzystanie z urządzeń multimedialnych było dla nich  dużą przyjemnością.

Po zajęciach nauczyciele wymienili się swoimi spostrzeżeniami, refleksjami, osobistymi doświadczeniami.

Magdalena Beczek