Galeria Dzwonków

15 maja zainteresowaniu uczniowie z kl. 5c  w ramach udziału w projekcie "Poprawa efektywności kształcenia w Szkole Podstawowej nr 5 w Jastrzębiu-Zdroju" udali się obejrzeć eksponaty znajdujące się w Galerii Dzwonków w Jastrzębiu-Zdroju. To nowe miejsce warte odwiedzenia zostało otwarte zaledwie dwa tygodnie temu!

Panu Krzysztofowi Zagajowi udało się zebrać ponad 7 tysięcy przeróżnych dzwonów, dzwonków i dzwoneczków, zaczynając od ozdobnych, misternych arcydzieł, przez dzwonki pasterskie, żałobne, kościelne, kopalniane, rowerowe aż po dzwonki plemienne i marynistyczne. Warto dodać, że kolekcja obejmuje zbiory z całego świata! Niektóre z nich można było usłyszeć, a także samemu wypróbować. Hitem okazała się… misa tybetańska wydająca niesamowity, harmonijny dźwięk.