Ostatnie zadanie projektowe klasy 1a - projekt eTwinning "Bullerbyn Schoolnet"

Po przeczytaniu rozdziału "Skrzynia mędrców" przystąpiliśmy do  wykonania ostatniego zadania projektowego - przygotowania naszej klasowej skrzyni mędrców, którą nazwaliśmy "kapsułą czasu".

Włożymy do niej to, co było dla ważne w czasie realizacji projektu. W pracy plastycznej narysowaliśmy najciekawszą przygodę bohaterów lektury "Dzieci z Bullerbyn" oraz nasze najlepsze wspomnienie z klasy pierwszej. Wykonane prace włożyliśmy następnie do kapsuły. W naszej kapsule czasu znalazły się również: klasowe zdjęcie, wybrane pamiątki z projektu – dwie ozdoby świąteczne, a także maseczka ochronna, bo realizowaliśmy projekt w czasie pandemii oraz serce z kolorami flagi ukraińskiej, by pokazać naszą solidarność z walczącą o wolność Ukrainą.

Mimo pochmurnej pogody udało nam się zakopać na terenie szkoły naszą kapsułę czasu, którą zamierzamy odkopać w klasie ósmej.

Udział w projekcie był dla nas wielką przygodą i bardzo polubiliśmy bohaterów lektury "Dzieci z Bullerbyn".

Elżbieta Henicz

Agnieszka Wilk